HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Ozan İnşaat Hakkında Bilgi


Temelleri 1991 yılında atılan Ozan İnşaat'ın , 20 yılı aşan yolculuğunda, temel ilgi alanları; Türkiye’nin hızla büyüyen sektörleri olan inşaat, madencilik ve sanayidir.

Türkiye piyasaları hakkındaki bilgi ve deneyimi sayesinde  Kazakistan, Amerika Birleşik Devletleri ve Irak'ta çeşitli inşaat işlerini başarıyla tamamlamıştır.

1997 yılında Kazakistan Astana'da Koktem Plaza projesine başlar. 1999 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde "Ozan of North America" şirketini kurar. Aynı yıl içerisinde Massachusetts eyaletinde bulunan New Bedford belediyesiyle ortaklaşa kentsel dönüşüm projeleri alır. Amerika'nın en büyük epoksi yalıtım üretimi yapan Neogard firmasıyla ortaklık imzalar.

Türkiye’nin doğal taş ihtiyacını karşılamak üzere 2001 yılında, Ankara'nın en büyük andezit doğal taş üreticisi olan Ozan Andezit’in temeli atılır. 

Ankara’da bulunan fabrika 2002 yılında üretime başlar. Kısa süre içinde kaliteli üretimiyle dikkat çeken Ozan Andezit, 2005 yılında andezit doğal taş ihracatına başlar. Ozan Andezit'in  doğal taşları,kısa sürede Irak, Nijerya, Kıbrıs, Amerika ve Rusya’da evleri ve sokakları süslemeye başlar.

2006 yılında kurulan Ozan Ahşap ürünleri fabrikası, Ahşap konusunda tasarım ve geliştirmeden üretime kadar geniş bir yelpazede ürün ve hizmet sunmaktadır.

Yurt içindeki inşaat, madencilik ve sanayi yatırımlarıyla hızla büyüyen Ozan İnşaat yurt dışına açılmış yatırımlarına devam eder. Bu hedefle, 2009 yılında Irak Dohuk'ta Beton Santrali kurar. 2010 yılında Irak'ta, 240 ton/saat kapasitesine sahip asfalt üretim tesisini kurar.

2011 yılında Gençlik ve spor bakanlığı desteğiyle Ankara'da Türkiye'nin en büyük hentbol kapalı spor salonu projesini başarıyla tamamlar. Hentbol milli takımımız maçlarını bu salonda oynamaktadır.

2017 yılında  Irak'ta dohuk-akre otoyolu projesini tamamlar.

2017 yılında  Renkli asfalt boya tesisi ile de pazara hitap etmeye başlamıştır.

OZAN MADENCİLİK NAK.İNŞ.İTH.İHR.SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ.